27.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Bezpečnost ve Frenštátu pod Radhoštěm je velmi dobrá

Bezpečnost ve Frenštátu pod Radhoštěm je velmi dobrá
Radnice ve Frenštátu pod Radhoštěm
Z předložených zpráv Policie ČR obvodního oddělení Frenštát pod Radhoštěm a Městské policie Frenštát pod Radhoštěm vyplývá, že bezpečnostní situace je na Frenštátsku nejlepší za posledních několik ... 
20.březen 2017 - 08:00
 
Ve Frenštátě pod Radhoštěm policisté řešili 231 trestných činů (z toho 173 přímo v našem městě). Jedná se o nejmenší počet od roku 2007. Více jak 105 případů se týkalo majetkové trestné činnosti, z nichž nejvyšší byl počet prostých krádeží nebo krádeží vloupáním - 90 případů. Pokles kriminality celkově zaznamenala všechna obvodní oddělení na území Nového Jičína.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm pak pokles činil více než 27 %. V oblasti přestupků a jiných správních deliktů došlo k mírnému nárůstu, většina byla vyřešena blokovou pokutou. Celková částka za uložené blokové pokuty příslušníky PČR dosáhla výše 236 500 korun. Je to dáno tím, že se Policie ČR více než v minulosti věnuje dopravní problematice. Ze zprávy předložené vedoucím obvodního oddělení PČR npor. Mgr. Bc. Vladimírem Pražákem také vyplývá nejdůležitější sdělení pro občany Frenštátu pod Radhoštěm a to, že rok 2016 byl rokem nejbezpečnějším za posledních 10 let. Policisté zaevidovali nejméně trestných činů za zmíněné období a úspěšnost při objasňování případů trestné činnosti byla druhá nejlepší.

V roce 2016 Městská policie Frenštát pod Radhoštěm řešila 1 693 oznámených či vyhledaných událostí a výjezdů. 

„Stěžejním úkolem jedenácti strážníků je zajištění veřejného pořádku, kam patří například dohlížení na dodržování obecně závazných právních předpisů o ochraně veřejného pořádku, dodržování pravidel občanského soužití ochrana a bezpečnost osob a jejich majetku, činnosti v oblasti prevence kriminality a zajišťování provozu městského kamerového dohlížecího systému,“ uvedl Dalibor Pešat, zástupce ředitele MP.


Městská policie také přispívá k bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Pravidelně kontrolovala neoprávněná stání vozidel, vjezd do míst, kde je to místní úpravou zakázáno, umisťování tzv. vraků v katastru města, pohyb chodců na pozemních komunikacích či jízdu na jízdních kolech.

„Obdobně jako v předchozích letech strážníci zajišťovali bezpečné a ukázněné přecházení žáků základních škol přes přechody pro chodce při jejich cestě do školy či na žádost organizací pořádajících akce pro děti a mládež. Přítomnost strážníků působí výchovně nejen na chodce, ale i na řidiče,“ doplnil Dalibor Pešat.

Strážníci MP Frenštát pod Radhoštěm se však nevěnují pouze represi. V minulém roce působili tři strážníci jako lektoři pravidelné výuky dopravní výchovy na dopravním hřišti v areálu autokempu, kde se mimo jiné konalo krajské finále Dopravní soutěže mladých cyklistů. Novým preventivním opatření bylo v roce 2016 zřízení místa asistenta prevence kriminality.

„Významným prvkem náplně jeho práce je pochůzková činnost v problémových lokalitách města, z nichž přináší podněty pro výkon městské policie, Policie ČR či dalších správních orgánů a institucí a dohled nad veřejným pořádkem z hlediska prevence. Asistent prevence kriminality také zprostředkovává informace občanům – občané si na přítomnost asistenta v ulicích navykli a obracejí se na něj s žádostmi o informace a pomoc. V neposlední řadě dohlíží nad osobami jako chazeči o zaměstnání či žadatelé o sociální dávky na daných správních úřadech,“ uzavřel Pešat.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Ing. Iva Vašendová, tisková mluvčí Městského úřadu Frenštátu pod Radhoštěm.

(jv, moravskoslezskenovinky.cz,foto:meufrenstat)


Pacientům v Nemocnici Český Těšín zpestřuje pobyt kinokavárna

Pacientům v Nemocnici Český Těšín zpestřuje pobyt kinokavárna
Volný čas pacientů v Nemocnici Český Těšín zpestřují nově i filmová odpoledne. Projekt s názvem „Kinokavárna“ doplnil plejádu aktivit pro pacienty lůžkových oddělení, kteří se jedenkrát měsíčně mohou na plátně zadívat do filmů, koncertních záznamů či retro televizních pořadů.

V Havířově byly na přechodu sraženy dvě ženy

V Havířově byly na přechodu sraženy dvě ženy
Dnes ráno došlo ke sražení dvou žen na přechodu pro chodce. Řidička (ročník 1959) jela osobním vozidlem Peugeot 108 ve směru od obchodního domu Elán.

Bílovec odstartoval letošní sérii investičních akcí

Bílovec odstartoval letošní sérii investičních akcí
Rekonstrukce ulice Boženy Němcové, která vede k objektu Hasičského záchranného sboru MSK, odstartovala v Bílovci sérii letošních investičních akcí, jejichž celková hodnota i s dotacemi činí zhruba 95 milionů korun.

Opava: Magistrát zorganizoval sbírku pro psychiatrickou nemocnici

Opava: Magistrát zorganizoval sbírku pro psychiatrickou nemocnici
Primátor Radim Křupala předal sbírku řediteli Opavské psychiatrické nemocnice Zdeňku Jiříčkovi.

Skvělý úspěch Střední umělecké školy Ostrava

Skvělý úspěch Střední umělecké školy Ostrava
Střední umělecká škola Ostrava je v letošním roce jedinou školou, u níž bylo mezi třicítku laureátů přehlídky zařazeno všech 5 nominovaných prací!
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky